Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Chci investovat. Nejlepší zdroje informací o investování, co pochopí i začátečník

admin 0

Investovat? Ale jak a kam?

Docela nedávno jsem začínala se vzděláváním v online světě, ve světe investic, ve světě zajištění pasivních příjmů a ve světě placen za svou existenci. Hodně mě přitahuje investování, zajištění se do budoucna.

Čekat na nějakou almužnu od státu a celý život sedět v kanclu a pak poslušně čekat, až budu dostatečně stará, abych mohla jít odpočívat?

Tůůůdle. Vzdělávejme se, aplikujme naše poznatky a znovu dokola. Po prvním pádu to nevzdejme a ono to půjde. Jak myslíte, že začínali ostatní? Prostě se odpoutali a udělali první krok.

Jsem naprostý začátečník v investování

Pokud jste naprostý začátečník v investování a nemáte moc financí, říkáte si, jak začít? Kde se něčemu přiučit? Časopisy a knihy o investování jsou tak složité. Zdroje jsou nepřehledné. Pořád nějaký index, burza, Fed, opce, vůbec nevím, o čem je řeč.

Zastavte, zpomalte. Jsou i jiné možnosti, kam se podívat a jak poslat nějaké peníze do investic.


Jen bych ráda upozornila, že investování s velkým výnosem, kdy si zajistíte rentu do konce života takovou, že nebudete muset pracovat, to začíná opravdu až na větších číslech. 

Nicméně co je lepší do té doby? Sedět a říkat si, že nikdy tolik peněz nenašetřím? Nebo zkoušet s menšími částkami investovat a učit se tím? Protože pak, až třeba budete mít ten půl milion, najednou budete bez zkušeností a budete se děsně bát. Kdežto prvních 10 tisíc korun zkusíte se (snad) menším strachem.

Samozřejmě se musíte vzdělávat a ne jen slepě věřit “ověřeným investicím”. Navíc je třeba diverzifikovat a ne vše nacpat do jednoho tipu od známého.

Nicméně musíme pochopit, že peníze tu jsou pro nás a ne my pro ně. Pak pochopit investiční svět. A pak růst.


Tento článek bude průběžně aktualizován na základě změn autorů, změn na investičním trhu, a na základě Vašich námětů.

Zdroje, které Vám pomou se rozjet i s minimem financí a (zatím) zkušeností

  • Hoopoo 

Hoopoo.cz

Tak tady se dozvíte hlavně o P2P půjčkách. Že znáte jen Zonky? Tento web vám srozumitelně popíše, jak na P2P půjčky, najdete zde recenze nejznámějších platform a konkrétní postupy, jak na investování v nich.

Dále zde zjistíte, jaké jsou nejlepší možnosti pro platby do zahraničí, protože převod v bance to vážně není.

Investovat do půjček se dá už od stovek Kč měsíčně. Je to taková středně riziková investice s vyšším výnosem oproti méně rizikovým podílovým fondům, kde je ale výnos nízký. Je to takové doplnění portfolia.

  • Digitální nomádství

digitalninomadstvi.cz/investovani/

Kryptoměny, P2P půjčky a další alternativní způsoby. Martin Rosůlek píše skvělý web o životě digitálního nomáda a jednu jeho část věnuje právě investicím. Kromě svých zkušeností s investováním jezdí na konference a píše postřehy přímo z nich.

Také jeho emailingový obsah je hodnotný. Například jsem zjistila, že existují i možnosti investovat do start-upů a nebýt přitom milionář a to konkrétně na www.fundlift.cz . Ale výnosnost je, jak sám Martin píše, nízká. Nicméně za rozšíření obzorů, stojí na to mrknout.

  • Power of doing

Blog nomádského páru s nemálo zajímavým obsahem věnující se investicím do kryptoměn, online výdělkům, online financím a některým dalším podobným tématům.

Ráda bych vypíchla dvě věci. Seriál o investování do kryptoměn. Od začátku do konce vás tento seriál provede světem kryptoměn, a pochopíte to i pokud o nich víte opravdu jen málo a znáte jen Bitcoin. Zjistíte, co potřebujete pro investování do kryptoměn, kde to sehnat a na co si dát pozor.

Další skvělá věc je sekce o online výdělávání, kde se dozvíte o možnostech online výdělků, o vydělávání na cestách a o affiliate marketingu. Zmiňuji ebooky od nich ve svém dalším článku.

  • Deník realitního investora

www.denikrealitnihoinvestora.cz

Investice do realit je jen pro bohaté? Také jsem si to myslela a byl to můj velký omyl. Chce to jen se v tomto oboru vzdělávat a pak na to skočit. Je to investice peněz jako každá jiná. V kostce nejdřív si půjčíte na základ hypotéky a pak se vám splácí hypotéka a půjčka nájmem. Chce to jen správně spočítat, nastavit a najít nemovitost. A to chce znalosti, znalosti, znalosti. Začít můžete v Deníku realitního investora a přečíst si jeho ebook.

  • Realitní kuchařka

www.realitnikucharka.cz

Kniha není zdarma, ale investice do ní stojí za to, pokud to opravdu myslíte vážně. Na webu najdete i blogové články, kde získáte další informace.

  • Adol

www.adol.cz/blog/

U realit ještě zůstaneme. Další zajímavé články najdete také u Adol.cz. Věnují se exekucím a dražbám. Je to jedna ze zajímavých možností investování. Ač občas zatracovaná. Tvoří jak články, rozhovory, tak také podcasty třeba na poslech do auta. Můžete si tam také stáhnout ebook na téma, kde hledat nemovitosti v dražbě.


Ajajaj blížíme se k tomu obávanému tématu. Akcie! Akcie jsou podstata té renty na důchod. Akcie jsou nejvýnosnější investice. Ale také riziková.

Ale nebojte, s průvodci jako jsou tito, to zvládnete:

  • Investice do akcií

Investiční akademie

Rovnou Vás odkazuji na Investiční akademii, kde začněte číst úplně dole první článek a postupujte nahoru. Dozvíte se tam základy, které jsou potřeba. Proč investovat, jaký je klíčový princip, do čeho lze investovat, jaký je vlastně rozdíl mezi spekulací a investicí, co vynáší nejvíce a konečně, proč akcie a jak na ně. Koukněte sami.

  • Dividendové akcie

Teď trochu mimo online svět, ale částečně i v něm doporučím jednoho člověka, který dělá živé kurzy, je s ním podcast a článek, ale svůj web poněkud zanedbává. Nicméně informace od něj jsou hodnotné a to na téma dividendvé akcie – zdroj pasivního příjmu. Jmenuje se Tomáš Tatranský. Mrkněte na jeho kurz na Naučmese.

Kurzy má dva, úvodní a pak celodenní praktický, kde si opravdu vytvoříte portfolio. Úvodní kurz probíhá ve sklepě vilky na Vinohradech a je nabitý informacemi, které i teď, 2 roky po kurzu, mohu využít.

Pokud na kurz zrovna nechcete, tak je zde článek a podcast.

Vzdělávání v investicích není nikdy dost

Tipy nejsou zdaleka všechny. Určitě zas nějaké objevím a doporučím. Pište také Vaše tipy, nebo pokud Vy sami píšete, píchněte svůj odkaz pod článek do komentářů. Pro začátek je to však slušná nálož, která motivuje, vzdělává a vede k dalším zdrojům v těchto tématech.

Jen se nebojte jít do akce. Sama budu zveřejňovat své výsledky, tak uvidíme 😊

Sdílejte článek dále.

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *