Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co dělat, když máš spisovatelský blok?

admin 0

Chci psát blog. Měla bych ho plnit obsahem. Ale teď jsem se nějak zasekla. Nevím, o čem psát. Nevím, jak začít.

Stává se vám to?

Věřte, že se to stává i těm největším machům na psaní. Ale oni vědí, co s tím.

“Psaní je zoufalý pokus zachovat si důstojnost a vytěžit nějaké peníze z osamělosti.” Walter Moers (německý autor komiksů)

Psát, psát, psát

Ano, je to jediná cesta, jak se z toho dostat. Prostě vypusťte první myšlenku. A pak nabalujte další. Překonejte ten pocit, že to je blbost. Časem se tam vynoří něco, o čem už jste psali a můžete na to odkázat. Nebo něco, o čem jste chtěli psát a zapomněli na to.

Pokud ne, tak nevěšte hlavu.

Inspirace ze zahraničí

Víte kolik webů funguje na tom, že překládá články ze zahraničí? Víte, jak je najít?

Já třeba používám Pinterest. Napíšu si své téma a vyhledám článek, kouknu se, jestli má v komentářích ohlasy. A VOLNĚ ho začnu překládat. Pozor na to, nepřekládejte do slova. Jen se inspirujte tématem. Prvních pár vět napište svými slovy a pak už se inspirace rozjede. Pokud to je tedy téma, co vás baví.

Většinou pak dopíšu článek sama od sebe a jen kouknu, jak moc jsem se odchýlila. A případně doplním důležité myšlenky z článku. Článek také doplním odkazy na české zdroje.

Takže neopisuji. Na to teď budou přísné zákony od EU. Jak jinak, že. Ale inspiruji se.

Nemám vůbec téma

Pokud ještě nemáte své téma, hledejte. Když to vzdáte a budete říkat, nevím, o čem bych psal, tak to opravdu nezjistíte. Hodně čtěte. Hodně pište do diskuzí. Kam nejvíc píšete? Je to politika, výchova, móda? Kde diskutujete a dokážete se rozžhavit v diskuzi do běla? Bavilo by vás o tom napsat? Tak to může být vaše téma.

“Čtení je tvůrčím centrem spisovatelova života.” Stephen King (Kniha O psaní)

Já třeba vždycky psala recenze na ČSFD. Proč vlastně nepíšu o filmech? Herdek.

Jak vybrat výdělečné téma

Nicméně o tom, jak vybrat téma, když na něm chcete vydělávat, je pak třeba přemýšlet zas trochu jinak. Ačkoliv, mělo by vás to prostě tak i tak bavit.

Jak si takové téma na affiliate web vybrat, je dobře popsáno třeba v nové knize od affiliate sítě Dognet.sk. Já už jí mám doma. Využila jsem jeden z mnoha slevových kupónu. Kniha Online marketing.

Tato kniha je celkově skvělý průvodce tvorbou obsahového webu, který bude vydělávat. Ještě na ni napíšu recenzi, až ji dočtu. Je to celkem bichle.

Nečinnost nikdy nebyla řešení

Ať jste na úplném počátku nebo už píšete a jen jste se zasekli, vždy je to stejný princip. A také to platí nejen pro psaní. Když nic neudělám, nic se nestane. I když máte pocit, že to, co děláte momentálně nemá smysl, je to lepší než jen sedět.

Viděli jste ty spousty filmů, kde hlavní hrdina píše knihu a nemůže najít téma? Snaží se pořád pro to něco dělat, až se nakonec zamiluje a žije šťastně až do smrti.

No dobře, tak třeba to nebude tak růžové. Ale určitě to spustí něco dalšího. Tak sedněte ke strojům a napište něco, cokoliv. A když nevíte, nejdříve sedněte ke knize. 

Sdílejte mé články.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *