Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ebooky zdarma – seznam užitečných ebooků pro online podnikání

admin 0

Vzdělávejte se zdarma

Nudíte se v práci? Pokud máte práci, jako jsem měla já, že sedíte v kanclu a nemáte do čeho píchnout, tak zřejmě ano. Nebo třeba uspáváte dítě v šátku a nemáte co číst.

Co takhle se u toho trochu vzdělávat. Ať v té nudné práci nemusíte zůstat věčně a třeba si najít práci lepší, nebo začít podnikat online.

Online kniha je taky kniha

Ebook neboli elektronická kniha je taková móda dneška. Spousta autorů nabízí část nebo i celé své know-how zdarma. Proč toho nevyužít a nezačít se vzdělávat? Když se vám pak nějaké téma víc zaryje pod kůži, můžete pokračovat v nákupu kurzu nebo obsáhlejší knihy.

Navíc se tím naučíte už jen to, jak taková online kniha vypadá a co se vám líbí a co ne. A to je třeba další krok k tvorbě vlastního ebooku.

Ne vždy je snadné všechny ty knihy online najít. Ani já nevím o všech. A možná na dané téma existuje i lepší zdroj. Ale věřím, že přečtením více zdrojů, si jen můžeme rozšířit obzor.

Tak si obligátně udělejte kafe nebo čaj, otevřete pdf a čtěte.

Kde najdete ebooky zdarma?

Jak vydělávat online ebooky

Tak pro začátek, jak vůbec vydělávat online, jaké způsoby jsou a v kostce, jak na ně, se dočtete třeba v těchto e-knihách.

https://powerofdoing.blog/e-book-10-tipu-jak-vydelavat-on-line/

https://www.prodejprodukt.cz/10-zpusobu-jak-podnikat-online

Nicméně seznam výdělků online není nikdy kompletní a i tady na webu najdete články na téma, jak vydělávat online a jsou tam i další zajímavé způsoby, co v knihách chybí.

Orientace v online světě

Toto není úplně ebook, ale pokud se nevyznáte ještě úplně v základech, tak doporučuji. Celkově se zorientovat v online světě, získat přehled a na konci i certifikát vám umožní Google kurzy. Třeba si pak certifikát hoďte do životopisu, pokud chcete dělat v online marketingu.

https://learndigital.withgoogle.com/digitalnigaraz

Psaní blogu, web

Pokud chcete začít psát svůj blog, web, články, koukněte na tento ebook.

https://vceliste.cz/publikujeme/e-book-jak-zacit-s-obsahovym-marketingem/

Tipy pro blogery jsou moc dobře napsané v tomto ebooku:

https://affilak.cz/21tipu/ 

K tvorbě kvalitního obsahu šitého na míru vám pomůže další ebook ze Včelistě. Cílení obsahu je jedna z věcí, kterou by měl začínající podnikatel udělat jako první. Jak na to v onlinu a v tvorbě obsahu se dozvíte právě zde:

https://vceliste.cz/publikujeme/e-book-persony-a-ton-komunikace/

Emailing

Když už máte cílové publikum a nějaký obsah, budete zřejmě pošilhávat po dalším kroku a tím je emailing. Rozesílání emailů své databázi, kterou získáte právě díky skvělému obsahu, také nemusí být věda se správnými zdroji. Opět můžete zabrousit na Včeliště.

Včeliště má opravdu super ebookový seriál krok za krokem, tak Vám sem hodím odkaz na všechno naráz.

https://vceliste.cz/publikujeme/ 

Jak psát

Když budete u té tvorby blogu nebo webu, je dobré se naučit co nejlépe psát. Tak aby to bylo poutavé a srozumitelné a aby se čtenáři neunudili k smrti. Jeden z mých nejoblíbenějších copywriterů vydal ebook a pak ještě knihu:

https://ottobohus.cz/jak-psat

Moc hezky a nenáročně na čtení to shrnuje Michaela Mužíková:

https://michaelamuzikova.cz/know-how/copytriky/ 

Tvorba ebooku

Když už umíte psát a posílate emailing, rozhlížíte se, co dál. Nebo možná chcete dávat ebook za email. Ebooky o tom, jak psát ebook, jsou spíš placená záležitost. Ale můžete se mrknout aspoň na nějaké rady třeba sem:

https://stanastiborova.cz/ebook-zdarma/  

Nebo tady.

Podrobněji k výdělečnému webu

Máte web, máte obsah, emailing a ebook? Nebo aspoň něco z toho? Teď byste asi i rádi vydělávali. Jeden ze způsobů je affiliate marketing.

Na affiliate marketing moc zdrojů zrovna v Čechách není. Nejlepší zdroj zdarma je Ebook Affilak. Je to poměrně obsáhlá kniha, která brousí už do profi rad, jak to má opravdu fungovat a vydělávat. O tomhle ještě určitě více v jiných článcích.

Ebooků zdarma je milion

V této první části článku eboocích zdarma jsme tedy obsáhli výdělky online, obsahovou strategii a cílení, psaní ebooku samotného, tvorba blogu a affiliate. Po přečtení nebudete experti, ale věřte, že nápad plodí nápad, inspirace inspiraci.

Já začínala s tím, že nemám nápad, co dělat a teď jich mám každý den deset. A pak když vezmu počítač, začnu psát článek, nápady se rojí dál a dál. Po chvíli mě při psaní napadne, aha tohle by se mělo taky rozepsat. A tak dál a dál.

Nápad sám o sobě nikdy nemusí přijít, je třeba začít číst, začít zkoušet a ono se to samo vykrystalizuje. Je lepší začít cokoliv dělat a ne se bát, že to bude špatně a proto nikdy nezačít.

Protože, jak říká známý citát:

Je lepší litovat něčeho, co jste udělali, než litovat něčeho, co jste neudělali.

 

Sdílejte tyto tipy svým přátelům a kolegům.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *