Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

SERIÁL: Jak vydělávat online? Mapuji opravdové tipy. DÍL #2

admin 0

Práce za peníze nebo pasivní příjem?

Druhý díl seriálu o tom, jak vydělávat online, se bude zaměřovat na přechodné můstky k pasivnímu příjmu. Nicméně stále je za tím spousta práce v začátku a po dobu třeba několika let. Ale pak, když budete dobří, je možné mít téměř pasivní příjem. Nazvěme ho spíše příjem s minimem práce. Protože vždycky se najde něco, co je potřeba dělat. Optimalizovat, testovat, automatizovat, inovovat. A navíc, co bychom dělali úplně bez práce a smyslu.

Pokud vás zajímá spíše výdělek jako tvorba webů, psaní textů, virtuální asistentka nebo fotobanky, podívejte se na díl 1.

Sama jsem se šťourala v těch předchozích tipech celkem hodně a mají všechny jednu společnou věc. Nejedná se o peníze bez práce. Je to práce jako každá jiná a možná i těžší. Prostě musíte si sednout, něco se naučit a použít to. A tak pořád dokola. Taky se musíte zviditelnit. A zpočátku není jisté, jestli vám to něco přinese.

Chci ještě dodat, že všechna ta aktivní práce na internetu se dá přetvořit v ten příjem s minimem práce. Tvorba webů? Napište o tom knihu, udělejte kurz. To samé s copywritingem a virtuální asistentkou.

Až to chvíli budete dělat, přijdete na postupy, jak to vylepšit, jak začít rychleji a pomozte lidem dělat to lépe.

Proč to vůbec dělat?

Spousta lidí to dělat nebude a nechce. A to je naprosto v pořádku. Já třeba taky nechci dělat pilota nebo doktora. A najde se spousta lidí, co to dělat bude. Někteří piloti a doktoři to pak propojí s onlinem a jsou na tom vůbec nejlíp.

Můj důvod, proč dělat práci online je jednoduchý. Chci si sama rozhodovat o svém životě. Kde budu, kdy tam budu a s kým. Nechci se v kanclu přetahovat o klimatizaci, hádat se, kdo může jít na oběd a jestli můžu odejít o 10 minut dřív.

A proto sedím za počítačem a studuju a píšu a tvořím. Zatím je to celkem chaotické a dělám od každého něco. A hlavně pořád odbíhám k dítku. Jednou vám popíšu, jak vypadá můj den a možná budete hned optimističtější o vašem životě.

Tak ale dost řečí, jdeme na další možnosti výdělávání online.

Jak tedy ještě vydělat online?

Dropshipping

Chtěli jste někdy mít svůj vlastní eshop? Ale nikdy jste třeba neměli tolik peněz na nákup zboží, obalů. Nevěděli jste, jak to napojit na expedici.

To jako budu chodit každý den na tu otřesnou poštu? Říkala jsem si tenkrát já. Chtěla jsem mít eshop s čajem matcha, se šátky na nošení dětí a s kreativními věcmi. Ale vždy to skončilo na Alibabě s hledáním dodavatele.

Teď můžete mít eshop a nemusíte řešit počáteční investici do zboží, sklad, ani obaly a dopravu. Jde o spojení velkovýrobce, který nabízí své produkty, nějakého poskytovatele online eshopové platformy (třeba Shoptet) a vás jako finálního prodejce. Vy prodáváte a získáváte provizi za prodej zboží velkovýrobce. Shoptet má příjem z provozu platformy eshopu.

Dalo by se říct, že každý druhý eshop je dnes dropshippingový. Nicméně opět zde platí, že kdo to dělá pořádně a dobře, má šanci uspět. Jelikož to spousta lidí dělá špatně.

Hlavně se musíte naučit, jak obchod propagovat. Záleží i na druhu zboží. Ale vždy to bude nějaká kombinace sociálních sítí, obsahu a PPC. To bude asi největší investice. Placená PPC reklama a váš čas.


Je důležité rozlišit dropshipping a přeposílání objednávek.

Dropshipping je už trochu víc hard core. Vy řešíte reklamace a administrativu. Ale zase zboží přijde vaším jménem a můžete ovlivnit obaly a podobně. Měli byste mít také větší provizi.

Přeposílání objednávek je pak jen propagace eshopu. Založíte ho, upravíte a pak už jen propagujete a vše je na dodavateli. Odeslání, fakturace, reklamace. Není to tak jednoduché, jak se zdá. Úprava eshopu do nějakého schůdného stavu stojí dost hodin práce. A jsou tam omezené možnosti vzhledu. Já to vzdala hlavně kvůli tomu, že jsem zjistila. že mall.cz prodává stejné zboží o 500 Kč levněji a to už bylo pod minimální cenou na zisk provize. Takže propagujte pak něco tak “výhodného”. Nicméně je tam více kategorií zboží. Třeba se tam najde něco, co neprodávají velikáni online světa za minimální cenu. Nebo se dá obchod zaměřit jen na jeden produkt.

Můžete to zkusit třeba zde:

Dropareal – zde opravdu eshop, který bude hned hotov a jen propagujete. Testovací verze je zdarma, pak platíte asi 390 Kč měsíčně. Takže investice je malá. Ale chce to včas začít generovat aspoň malé zisky, ať se to zaplatí.

Dropshipping – tady stejní dodavatelé a vše se tváří podobně, ale jde o to, že máte jen jednostránkový eshop, takže spíše na jednoproduktové zaměření. Nicméně je to zdarma.

Na obou platformách najdete i informace a postupy.

Nějaké povědomí o dropshippingu můžete získat třeba zde vydelavamonline.cz/jak-jsem-hledal-reseni-pro-dropshippingovy-eshop/.

Affiliate marketing

A jsme u mého favorita. Partnerský program, kdy vy doporučujete produkt nebo službu někoho jiného za provizi. Affiliate marketingem je prošpikovaný celý internet. Taková Heuréka je největší affiliate síť u nás. Doporučuje produkty eshopů za provizi.

Nejlepší způsoby, jak to dělat, už byly napsány. Ale zdrojů je zatím pořád celkem pomálu. Ráda bych tu rozjela takový affiliate seriálek o tom, jak to dělám já. Podělím se s úspěchy i pády.

Pokud chcete začít, doporučuji tyto zdroje:

blog.ondrejmartinek.cz

affilak.cz

blog.affiliateclub.cz

Co doporučuji a dělám já je, vybrat si téma, co vás baví, čemu se chcete věnovat v životě a začít o tom psát online. Najít si provizní program k vašemu tématu. Skloubit to dle návodů a osvědčených postupů. Je to běh na dlouhou trať a dost práce. Ale důležité je začít, hodit to online a pak to vylepšovat za běhu. To je pro mě nejtěžší, překonat ten začátek, kdy jen o něčem čtu a udělat to.

Studujte a hned zkoušejte

Co má affiliate a drop shipping společného je to, že jim moc pomůže SEO a tudíž tvorba obsahu a zvyšování návštěvnosti. Bez toho to nefunguje. A i když si nahodíte PPC na něco, co nemá obsah, tak to nebude ono. Takže ať už zkusíte dropshipping nebo affiliate, vyberte si obor, co k němu máte blízko a publikujte obsah. A ten pak propagujte. A v tom obsahu odkazujte na partnerský produkt.

Přechod na pasivní příjem?

Jak jsem v začátku zmiňovala, tyto dva způsoby, jsou možností, jak se dostat k pasivnímu příjmu. Až vytvoříte široký a oblíbený obsah, který bude odkazovat na partnerské produkty nebo služby, můžete už jen vymýšlet, jak ho lépe propagovat. Nicméně tvorba obsahu je důležitá stále a je dobré neustat. Ale psaní článků se dá snadno delegovat. Můžete vyhlásit na blogu, že hledáte publishery nebo najít někoho na stálo. Dneska vám každý napíše článek za 150 Kč, jen ten obsah občas pokulhává. Chce to počítat s cenou za kvalitu. Nicméně, když už budete vydělávat, je to jen další investice, co se vrátí.

V příštím díle…

Takže to jsou dva další obsáhlé tipy, které vám dokáží zabrat hodně času, pokud to začnete studovat a zkoušet. Mám tu ještě jeden bonusový tip, o kterém budu psát, až ho vyzkouším na vlastní kůži. Takže se těšte na další díl.

Sdílejte mé články dalším zájemcům o podnikání online.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *